Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 08:18
 
SAMSUN'DA BİR HAYIRSEVER 100 KİŞİNİN BORCUNU KAPATTI
Samsun’da geçen yıl mahallenin veresiye defterini satın alan hayırsever bu yıl tekrar ortaya çıkarak 100’e yakın borçluyu sevindirdi. Market sahibi borçluları arayıp tek tek durumu haber verirken duygu dolu anlar yaşandı.
- Haberi
SAMSUN'DA BİR HAYIRSEVER 100 KİŞİNİN BORCUNU KAPATTI

 

Ana Manşet

 

 

GİZEMLİ HAYIRSEVER TEKRAR ORTAYA ÇIKTI

 

Samsun’da geçen yıl mahallenin veresiye defterini satın alan gizemli hayırsever bu yıl da tekrar ortaya çıktı. Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için bir marketin veresiye defterini ikinci kez satın alarak mahallenin tüm borcunu kapattı. Markete gelerek ne kadar borç olduğunu soran hayırsever bunu ödeyeceğini söyleyerek hesap bilgilerini aldı. Hayırsever tarafından defterdeki borcun tamamı ödendi ve hesap sıfırlandı.

 

Ana Manşet

 

DEFTERİ YIRTTIK ÇÖPE ATTIK

 

46 yıldır bu işle uğraştığını belirten 63 yaşındaki Recep Öztü, “Bir hayırsever dün akşam geldi. Veresiye defterinde ne kadar borç olduğunu sordu. Ben de söyledim. Söyledikten sonra hesap numarasına parayı gönderdi. Bütün borçları ödedi. Sağ olsun Allah razı olsun kendisinden. Bütün hayırseverler keşke hep böyle olsalar. Küçük esnafa destek olsalar. Alışveriş yapan müşterilerim de memnun. Veresiye defterleri pandemi nedeniyle epey kabarmıştı. Tabii, insanlar ödemede güçlük çekiyorlar. Daha defterle işimiz kalmadı. Defteri de yırttık çöpe attık. Sıfırdan yeniden başlayacağız inşallah” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMSUN'DA, BİR, HAYIRSEVER, 100, KİŞİNİN, BORCUNU, KAPATTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı