Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 07:23
 
SAMSUN' 15 GÜNLÜK TAM KAPANMA KARARI MI GELİYOR?
Türkiye'de 1 Mart itibarıyla illere göre normalleşme adımlarının atılması bekleniyor. Vakaların yoğun olduğu bazı illerde ise tam kapanmanın gelebileceği söyleniyor.
SAĞLIK Haberi
SAMSUN' 15 GÜNLÜK TAM KAPANMA KARARI MI GELİYOR?

Samsun'a 15 gün tam kapanma mı geliyor Türkiye'de 1 Mart itibarıyla illere göre normalleşme adımlarının atılması bekleniyor. Vakaların yoğun olduğu bazı illerde ise tam kapanmanın gelebileceği söyleniyor.

 

 

Türkiye'de 1 Mart itibarıyla illere göre normalleşme adımlarının atılması bekleniyor. 'Yerinde karar' dönemiyle birlikte illerdeki vaka yoğunluğu, aşılama oranı ve hastanelerin durumuna göre kısıtlamalar gevşetilecek.
Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği vaka, aşılama oranı gibi ölçütler çerçevesinde 'düşük', 'orta', 'yüksek' ve 'çok yüksek' olmak üzere 4 risk grubunda sınıflandırılacak. Bu risk grupları gözetilerek mart itibarıyla kademeli normalleşme süreci başlatılacak.

'TAM KAPANMA' ÖNERİSİ
Milliyet gazetesinin birinci sayfasında yer alan Aykut Yılmaz imzalı habere göre, normalleşme öncesi 15 gün tam kapanma önerileri geldi. Normalleşmenin bu süreden sonra başlatılması gerektiği önerilirken, konuyla ilgili açıklama yapan Bilim Kurulu Üyesi Deniz Çalışkan, tam kapanmanın son çare olduğunu belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMSUN', 15, GÜNLÜK, TAM, KAPANMA, KARARI, MI, GELİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı