Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 08:13
 
FUAT KÖKTAŞ SADECE SAMSUNLULARIN DEĞİL TÜRKİYE'NİN ORTAK ACISI
Bir dönem Samsunspor Kulüp başkanlığı görevinde de bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Türk futbolunun en acı olaylarından birisi olan Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 32. yıl dönümüyle ilgili bir mesaj yayınladı.
SAMSUNSPOR Haberi
FUAT KÖKTAŞ SADECE SAMSUNLULARIN DEĞİL TÜRKİYE'NİN ORTAK ACISI

Samsun haber - Samsundan haberler 

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi müsabakasına giderken geçirdiği kazada hayatını kaybedenleri saygı, rahmet ve dualarla andıklarını belirterek, "20 Ocak 1989 tarihi Türk Spor ve Samsunspor tarihine en acı gün olarak tüm hafızalara kazınmıştır. Samsunspor'un bu acısı sadece Samsunluların değil, tüm Türkiye'nin ortak acısı olmuştur.
Atatürk armalı formasının, Kırmızı ve beyaz renklerine 'siyah' rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın 32'inci sene-i devriyesinde, spor şehitlerimiz Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve şoför Asım Özkan'ı bir kez daha rahmetle anıyorum.
Samsunspor'un kara günü olarak bilinen bu tarih bizlere her yıl o acıyı tekrar yaşatıyor. Gerek Türk futboluna kazandırdığı yıldızlar ve başarılar, gerekse de taraftarıyla her zaman spor şehri olan Samsun'umuzun markası Samsunspor'umuz bizim her zaman vazgeçilemez değerimizdir.  Bu anlamda Samsunsporumuzun elde edeceği başarılarla spor şehitlerimizin aziz hatıraları daima yaşatılacaktır.
Bu duygu ve düşünceler içinde Türk futbolunun en acı kazalarından birinde hayatını kaybeden futbol şehitlerimizi bugün tekrar rahmet ve şükranla anıyor, kederli ailelerine de sabır diliyorum. Rabbim'den bir daha böyle acılar yaşatmamasını temenni ediyorum." dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: FUAT, KÖKTAŞ, SADECE, SAMSUNLULARIN, DEĞİL, TÜRKİYE'NİN, ORTAK, ACISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı