Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 13:45
 
CUMHURBAŞKANI'NDAN KDV VE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ MÜJDESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir açıklama yaptı. Erdoğan’ın açıklamasına göre Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı.
EKONOMİ Haberi
CUMHURBAŞKANI'NDAN KDV VE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ MÜJDESİ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık. Turizm sektöründe mayısta sona erecek KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesine karar verdik” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla turizm sektörü temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

 

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, milletin evinde turizm sektörünün temsilcileriyle verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

KDV İNDİRİMLERİ HAZİRAN SONUNA KADAR UZATILDI

 

Toplantıda, turizm sektörünün sorunlarını, beklentilerini gözden geçirdiklerini, sektörel kazanımları nasıl daha ileri götürebileceklerini ele aldıklarını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

“Toplantımız esnasında sektör temsilcilerimizin talepleri doğrultusunda tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam edilme kararı aldık. Ayrıca turizm sektöründe mayıs sonu sona eren KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesinin de yararlı olacağını değerlendirdik ve bu konuda karar aldık.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANI'NDAN, KDV, VE, KISA, ÇALIŞMA, ÖDENEĞİ, MÜJDESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı