Haber Detayı
20 Nisan 2021 - Salı 08:03
 
TÜRKEL'DEN AKSU'YA HODRİ MEYDAN
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
TÜRKEL'DEN AKSU'YA HODRİ MEYDAN

Samsun haber - Samsundan haberler - Samsun haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu’nun kendisini yalancılıkla suçlayan açıklamasına tepki göstererek, “Aksu’nun da dediği gibi keşke Samsun’da hiçbir esnaf kepenk kapatmasa. Belgelerle açıklıyorum. Hodri meydan” dedi.

 

WhatsApp Image 2021 04 19 at 16.24.52 Ana Manşet

 

‘DERTLERE ÇARE OLAMAYAN’

 

AK Partinin Samsun’da hayal pazarladığını belirten Başkan Türkel, “Geçtiğimiz günlerde ocak ve şubat ayı Samsun’da kepenk kapatan esnaf sayısını 341 olarak açıklamıştık. Ak Parti İl Başkanı Ersan Aksu bizi yalancılıkla suçlamış, şehrimizde kepenk kapatan esnaf sayısını çok matah bir iş yapmışlar gibi 62 olarak açıklamıştır. Aksu, açıklamasının devamında CHP İl Başkanı yani bizi yanlış rakamlarla siyaset yapmakla halkı yanlış yönlendirmekle tenkit etmiş, bizleri yalan üretmekle suçlamıştır. Aksu’nun da dediği gibi keşke Samsun’da hiçbir esnaf kepenk kapatmasa. Keşke Samsun’da hiçbir çocuk yatağa aç girmese, lakin keşke lafını kullanacak en son kişi iktidar partisinin Samsun İl Başkanıdır. Özellikle pandemi sürecinde AK Parti Samsun’da sadece hayal pazarladı. Kahveci, lokantacı, servis esnafı, dolmuşçu, tekstilci, cep telefoncu ve bir sürü esnaf kan ağlıyorken dertlere çare olamayan AK Parti İl Başkanı muhalefeti tenkit ediyor yalancılıkla suçluyor. Ana muhalefet partisinin İl Başkanı rakam uydurmaz” ifadelerini kullandı.

 

WhatsApp Image 2021 04 19 at 16.25.05 Ana Manşet

 

‘DURUM DAHA VAHİM OLACAK’

 

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu Sicil Gazetesi verilerini açıklayan Başkan Türkel, “Belgelerle açıklıyorum. Hodri meydan. Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu Sicil Gazetesi resmi verilerine göre, ocak-şubat ayıyı sicil ve meslek terki toplamı 341, ocak-şubat-mart ayları sicil ve meslek terki toplamı 523. Sadece mart ayında kepenk kapatan esnaf sayısı Samsun’da 182’dir. Biz görevimizin gereğini yapıyor halkımızla ve esnafımız ile sürekli kucaklaşıyor vatandaşın dertlerini dinliyor iktidar partisini uyarıyoruz. Resmi rakamlar dışında sokağın durumu daha da perişan, üzülerek söylüyoruz ki Ramazan sonu durum daha da vahim olacak tedbir alınmaz ise kapanmalar misli ile artacaktır. Ak Parti İl Başkanı sizde görevinizi yapın esnafın derine artık çare olun” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 04 19 at 16.25.44 Ana Manşet

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKEL'DEN, AKSU'YA, HODRİ, MEYDAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı