Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 10:29
 
SAMSUNDA FINDIK HASADI BAŞLADI samsun samsunhaber samsundanhaberler samsundan haberler samsunfındık fındık fındıkhasadı
Samsun'da üreticiler, olgunlaşan fındığın hasadına başladı.
EKONOMİ Haberi
SAMSUNDA FINDIK HASADI BAŞLADI samsun samsunhaber samsundanhaberler samsundan haberler samsunfındık fındık fındıkhasadı

Yaklaşık bir yıllık emeğin mahsulünü almak için fındık bahçelerine giren üreticiler, tarım işçilerinin de yardımı ile fındık topluyor.

Sıcak havaya rağmen bahçede çalışmalarını sürdüren üreticiler, bu sene fındığın geçen seneye göre daha verimli olduğunu söyledi.

Samsun'un Çarşamba ilçesi Kemer Mahallesi'nde fındık üreticisi Mustafa Aydoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki gün önce hasada başladıklarını söyledi.

Fındığın bakımının ve toplanmasının zahmetli olduğunu ifade eden Aydoğdu, "Fındık fiyatı daha fazla olabilirdi. Çünkü fındığın bakımı masraflı. Çok emek veriyoruz inşallah emeğimizin karşılığını sezon sonunda alabiliriz. Çok şükür bu yıl fındık bereketli." diye konuştu. 

Kavak ilçesinden ailesiyle fındık toplamaya gelen Dilaver Karagöz ise "Her yıl bu bahçeye fındık toplamaya geliyoruz. Bu sene verim iyi. Biz de ekmek parası için çalışıyoruz. Yevmiyeler 120-125 lira arasında." dedi.

Toplanıp patozdan geçirilen fındıklar daha sonra kuruması için açık alanlara seriliyor. 

 

samsundan haberler- samsun haberleri

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: SAMSUNDA, FINDIK, HASADI, BAŞLADI, samsun, samsunhaber, samsundanhaberler, samsundan, haberler, samsunfındık, fındık, fındıkhasadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı