Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 07:39
 
SAMSUN'LU FİRMA ULUSOY UN O FİRMAYI SATIN ALDI
Ulusoy Un, GK Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A.Ş'nin paylarının yüzde 100'ünü 9.8 milyon liraya satın aldı
EKONOMİ Haberi
SAMSUN'LU FİRMA ULUSOY UN O FİRMAYI SATIN ALDI

Samsun haberleri - Ulusoy Un’un bağlı ortaklığı olan Ulidaş Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A,Ş aynı sektörde faaliyet gösteren GK Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A.Ş'nin paylarının yüzde 100'ünü devralmak üzere anlaştı. 

9 MİLYON 850 BİN ÖDEYECEK
GK Tarım Ürünleri ve Lisanslı Depoculuk A.Ş'nin hali hazırda 60.000 tonluk hububat baklagiller ve yağlı tohumlar depolama kapasitesi ve Lisanslı Depoculuk Faaliyet Belgesi bulunuyor. Satın almanın onay devirlerine ilişkin şirket değerleme raporu Finansal Eksen Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş ( GGI Independent Member) tarafından yapıldı ve 10 milyon 999 bin 58 TL değer tespit edildi. Yapılan görüşmeler sonucunda 1 milyon 149 bin 58 TL iskonto edilerek 9 milyon 850 bin lira üzerinde anlaşıldı.


Ulusoy Un’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada Lisanslı Depoculuk mevzuatı gereğince; söz konusu pay devirlerine ilişkin izin alınması amacıyla Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'ne başvuru yapılarak onay alındığı belirtildi. Açıklamada işlemlerin Ticaret Siciline tescil edilecek ve Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde ilan edileceği kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMSUN'LU, FİRMA, ULUSOY, UN, O, FİRMAYI, SATIN, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı