Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 10:44
 
SAMSUN'DA MOR IŞIK HİLESİ YAPAN BALIKÇILAR DENETLENDİ
İlkadım Belediyesi zatıba ekiplerince ilçe genelinde balık satışı yapan işyerleri denetlendi. Mor ve mavi ışık hilesi yaparak balıkların kusurlarını gizleyenler hakkında tutanak tutuldu.
GÜNDEM Haberi
SAMSUN'DA MOR IŞIK HİLESİ YAPAN BALIKÇILAR DENETLENDİ

Samsun haber - Samsundan haberler 

 

Kış aylarının vazgeçilmesi olan balık reyonlarda yerini alınca mor ve mavi ışık hilesi yapan balıkçıları denetlemek için İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri denetime çıktı. Zabıta ekipleri, Saathane Meydanı'nda bulunan balıkçıların faaliyet gösterebilmesi için gerekli olan resmi belgelerin yanı sıra, satışa sunulan deniz mahsullerinin gıda mevzuatlarına uygun şartlarda satılıp satılmadığını ve ürünlerin tazeliklerini kontrol etti.

  

Yapılan denetimde incelenen 13 balıkçı tezgahından bazılarının mavi ve mor ışık kullanarak balıkların kusurlarını gizlemeye çalıştığı tespit edildi. Hileli balık satışı yaptığı belirlenen 3 işyeri hakkında ekiplerce tutanak tutuldu. İşletmelerdeki mavi ışıkların sökülmesi için işyeri sahiplerine süre verildi.

 

 

 

Yapılan denetimler hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, şunları söyledi: “İlçemizdeki balıkçılara yönelik yaptığımız denetimlerde bazı işyerlerinin mavi ve mor ışık kullandığını tespit ettik. Bu yöntem ile işyerleri balıkların kusurlarını saklamaya çalışıyor. Uyarılarda bulunarak, gerekli tutanakları tuttuk. Denetimlerimizi sürdüreceğiz.”

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMSUN'DA, MOR, IŞIK, HİLESİ, YAPAN, BALIKÇILAR, DENETLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı