Haber Detayı
21 Mayıs 2021 - Cuma 14:43
 
SAMSUN'DA MAHALLELER KARIŞTI ÇİĞDEM KARAASLAN ARAYA GİRECEK
SAMSUN'DA MAHALLELER KARIŞTI ÇİĞDEM KARAASLAN ARAYA GİRECEK Samsun’un Bafra İlçesi’nde vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Jandarmanın sağduyusu sayesinde muhtemel bir facia önlendi. Çıkan arbedede 2 kişi gözaltına alındı.
- Haberi
SAMSUN'DA MAHALLELER KARIŞTI ÇİĞDEM KARAASLAN ARAYA GİRECEK

İlçe merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Emenli Mahallesi Karaboğaz mevkisinde arazi toplulaştırma çalışması için yapılmak istenen arazi ölçümü nedeniyle Emenli Mahallesi ve Karaboğaz mevkisinde oturan vatandaşlar bugün de karşı karşıya geldi.

 

AW325841 01 Foto Galeri

 

Ölçümü engellemek isteyen vatandaşlar yolu traktörlerle trafiğe kapattı. Geniş güvenlik önlemleri alan İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler ve takviye gelen komando ekipleri vatandaşları sakinleştirmek için yoğun çaba harcadı. Jandarma ekipleri traktörle yol kapatmanın yasal olmadığını söyleyerek vatandaşları ikna etti ve traktörlerin yoldan çekilmesini sağladı.

 

 

AW325841 03 Foto Galeri AW325841 04 Foto Galeri

 

Çekilen traktörlerin ardından bu safer mahalle sakinleri yolu kapattı. Karaboğaz mevkisinde ölçüm yapılmasını istemeyen vatandaşlar ile ölçüm yapmak için gelen şirket görevlileri arasında arbede yaşandı. Jandarmanın müdahalesi ile gerginlik büyümeden önlendi. Kavgaya karışan 2 kişi, jandarma tarafından gözaltına alındı. Bunun üzerine Karaboğaz mevkisinde oturan vatandaşlar da olaya karışmak istedi.

 

AW325841 07 Foto Galeri

AW325841 05 Foto Galeri

 

Bir anda yükselen tansiyon, jandarma ekiplerinin sağduyusu ile önlendi. Sinirlenen mahalle sakinlerini jandarma kolonya ikram ederek sakinleştirdi. Sakinleşen vatandaşlarla ikna için çaba sarf eden ekipler yapılan görüşmeler sonunda ölçüm ertelendi.
İki taraf arasındaki sorunun çözülmesi için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’la Bafra Ali Kale Turistlik Tesisleri’nde taraflar bir araya gelecek.

 

AW325841 06 Foto Galeri

AW325841 02 Foto Galeri

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMSUN'DA, MAHALLELER, KARIŞTI, ÇİĞDEM, KARAASLAN, ARAYA, GİRECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı