Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 10:17
 
SAMSUN'DA KAR YAĞIŞI KAÇ GÜN DEVAM EDECEK?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, Samsun'da kar yağışı o tarihe kadar devam edecek.
GÜNDEM Haberi
SAMSUN'DA KAR YAĞIŞI KAÇ GÜN DEVAM EDECEK?

Samsun haber - Samsundan haberler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, Samsun'da kar yağışı o tarihe kadar devam edecek.

 

Samsun ve Ordu çevrelerindeki yoğun kar yağışlarına ve kuvvetli buzlanmaya karşı uyarı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü: "Samsun ve Ordu’daki yağışların, 150 metre üzerindeki rakımlı yerlerde 15.02.2021 Pazartesi öğle saatleri itibariyle kar yağışı şeklinde; sahilden 150 metre rakıma kadar olan yerlerde ise Pazartesi akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde etkisini artıracağı ve zaman zaman kuvvetli olmak üzere 17.02.2021 Çarşamba gece saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Kar yağışlarının sahil kesiminde hafif kar örtüsü, iç ve rakımı 50 metrenin üzerindeki yerlerde ise kuvvetli ve yoğun kar örtüsü (20-60 cm) yapması bekleniyor.

Zaman zaman tipi şeklinde yağacak yoğun kar yağışları, kuvvetli buzlanma ve don olayı ile sahil kesimlerindeki kuvvetli yağışların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, su baskını, kar birikmesi nedeniyle çatı/tente çökmesi, ağaç dallarının kırılması vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." dedi.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün analizlerine göre kar yağışının yarın gece (17.02.2021) 23.00'a kadar devam edeceği bildirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAMSUN'DA, KAR, YAĞIŞI, KAÇ, GÜN, DEVAM, EDECEK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı