Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 07:23
 
FINDIK FİYATLARI AÇIKLANDI Samsunhaber samsunhaberleri samsundanhaberler samsunfındık samsunfındıkfiyatları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun kalite kabuklu fındığın kilogram alış fiyatının 22,5 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
EKONOMİ Haberi
FINDIK FİYATLARI AÇIKLANDI Samsunhaber samsunhaberleri samsundanhaberler  samsunfındık samsunfındıkfiyatları

Samsun haber - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  fındıkta alım fiyatının belirlendiğini ifade ederek, "Yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için TMO’nun kilogram alış fiyatı 22,5 liradır” dedi.

 

 

 

YÜZDE 36.3 ZAM 
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık alım fiyatlarını açıkladı. Yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için TMO’nun kilogram alış fiyatı geçtiğimiz yıla göre yüzde 36.3 oranında zamlanarak 22,5 lira olarak belirlendi.

 

DESTEK ÖDEMESİ YAPIYORUZ
Fındık fiyatlarının sezon içinde 18-20 lira arasında seyir ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için TMO’nun kilogram alış fiyatı 22,5 liradır. Levant kalite kabuklu fındık için ise bu fiyat kilogramda 22 liradır. Ayrıca yüksek randımanlı fındık tesliminde ortalama kilogram başına 1 lira, alan bazlı mazot bazlı desteği olarak da kilogram başına 2 lira destekleme ödemesi yapıyoruz. Böylece fındık üreticisinin kilogramdaki kazancını 25 ila 25,5 lira düzeyine yükseltmiş oluyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FINDIK, FİYATLARI, AÇIKLANDI, Samsunhaber, samsunhaberleri, samsundanhaberler, , samsunfındık, samsunfındıkfiyatları,
Yorumlar
Haber Yazılımı