Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 06:52
 
ÇORUM BAŞHEKİMİNDEN SAMSUN İÇİN ÜZÜCÜ İDDİA samsun samsunhaber samsundanhaberler samsundan haberler
Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, Çorum'da 24 saatte verilen test sonuçlarının Samsun'da 3-4 günde verilebildiğini iddia etti.
GÜNDEM Haberi
ÇORUM BAŞHEKİMİNDEN SAMSUN İÇİN ÜZÜCÜ İDDİA samsun samsunhaber samsundanhaberler samsundan haberler

Samsundan haberler - Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, düzenlediği basın toplantısıyl pandemi sürecinde yapılan çalışmalar, alınan tedbirler hakkında bilgi verirken Samsun'la ilgili iç kararkan bir iddiada bulundu. 

 

SAMSUN'DA 3-4 GÜNDE, ÇORUM'DA 24 SAATTE

Hastane bünyesinde faaliyet gösteren PCR laboratuvarı hakkında bilgiler veren Sezikli, "Bu laboratuvarı kurarken salgını düşünmüyorduk. Başka testleri yapacağımızı düşünüyorduk. Ama bu bize can kurtarıcı olarak geldi. Çünkü Türkiye'nin birçok ilinde PCR testleri yerinde yapılmazken salgından 3-4 hafta sonra biz PCR testleri yapmaya başladık. Samsun'da veya İstanbul'da bir hastanın test sonuçları 4-5 günde çıkarken biz 24 saatte sonuçları almaya başladık. Ticaret Borsası başkanımız Naki Özkubat ve TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal'a teşekkür ediyoruz. Biz iki cihazla binin üzerinde test çalışıyoruz. Çoğu ilde hala süreler çok uzun. PCR sonuç sürelerinde en kısa zamanda test sonuçlarını veren illerden biriyiz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇORUM, BAŞHEKİMİNDEN, SAMSUN, İÇİN, ÜZÜCÜ, İDDİA, samsun, samsunhaber, samsundanhaberler, samsundan, haberler, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı