Haber Detayı
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 10:52
 
ÇİFTLİK CADDESİNDE 25 MİLYON ÇÖPE GİTTİ TAŞLAR SÖKÜLÜYOR ASFALT DÖKÜLECEK
Samsun'un en işlek caddesi Çiftlik Caddesi (İstikal Caddesi) 2016 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde 25 milyon TL harcanarak kapatılmıştı ve granit taş döşenmişti. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde başkanlık koltuğunu Mustafa Demir'in devralması ile birlikte yeniden trafiğe açıldı. Granit taşlar trafiği taşıyamayarak sürekli çökünce Çiftlik Caddesi'ne asfalt yapma kararı alındı. Harcanan 25 milyon TL ise çöpe gitti.
- Haberi
ÇİFTLİK CADDESİNDE 25 MİLYON ÇÖPE GİTTİ TAŞLAR SÖKÜLÜYOR ASFALT DÖKÜLECEK

İLK GÜNDEN ÇÖKMEYE BAŞLADI Yaklaşık bir milyon 300 bin nüfusa sahip Samsun’da belediye 488 kişi ile geçen yıl yaptı. Yapılan ankete katılanlardan 291 kişi evet dediği için cadde tekrar trafiğe açıldı. Bir yıldır araç trafiğine açık olan caddede granitler kırıldı. Kırılan granitler bir süre sonra değiştirildi. Ancak, yolun bozulmasına engel olunamadı. Bunun üzerine Başkan Mustafa Demir, granitleri kaldırarak yolun asfalt yapılmasına karar verdi.

Belediye işçileri tam kapanmayı fırsat bilerek 25 milyon lira mal olan İstiklal Caddesi’nde granitleri kaldırmaya başladı.

 

 

Kaynak: Sözcü

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇİFTLİK, CADDESİNDE, 25, MİLYON, ÇÖPE, GİTTİ, TAŞLAR, SÖKÜLÜYOR, ASFALT, DÖKÜLECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı