Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 12:52
 
CEMİL DEVECİ '' ATATÜRK TÜM İMKANSIZLILARA KARŞIN KARARLILIĞINI YİTİRMEDİ''
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Atatürk, yurdun ve yurttaşın içinde bulunduğu tüm imkansızlıklara karşın kararlılığını yitirmedi" dedi.
GÜNDEM Haberi
CEMİL DEVECİ '' ATATÜRK TÜM İMKANSIZLILARA KARŞIN KARARLILIĞINI YİTİRMEDİ''

Samsun haber - Samsundan haberler 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 82. yıldönümünde bir mesaj yayınlayan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci şu ifadelere yer verdi:

"19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Türk Milleti'nin kaderini değiştiren Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; askeri dehası, devlet adamlığı ve vatanseverliği ile Türkiye Cumhuriyeti'nin yanı sıra yaşadığı çağda da eşsiz bir iz bıraktı. En büyük tutkusu, vatan topraklarının bağımsızlığı ve üzerinde yaşayanların özgürlüğüydü. Yurdun ve yurttaşın içinde bulunduğu tüm imkansızlıklara karşın kararlılığını yitirmedi. Yıllar süren savaşlarla tükenme noktasına gelen Anadolu topraklarını vatana dönüştürerek çağdaş bir devlet inşa etti. Yaşama geçirdiği devrimler ile bizleri imparatorun kulları olmaktan kurtarıp bağımsız cumhuriyetin hür yurttaşları haline getirdi.

 

'İLKELERİNDEN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ'

Bizlere bıraktığı fikri miras ile bir asır önce eğitim, bilim, sanayi ve kültürü işaret eden Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı çağdaşlaşma ve kalkınmayı sürdürme gayretindeyiz. Bağımsız ve aydınlık bir gelecek için halkçılık, devrimcilik, cumhuriyetçilik, laiklik, devletçilik ve milliyetçilik ilkelerinin hiçbirinden ödün vermeyeceğiz. Daha güçlü, daha büyük bir Türkiye Cumhuriyeti için aralıksız çalışacağız. Büyük Atatürk'ün bu millet için gösterdiği fedakarlıkları yeni nesillere anlatmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 82. yılında özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEMİL, DEVECİ, '', ATATÜRK, TÜM, İMKANSIZLILARA, KARŞIN, KARARLILIĞINI, YİTİRMEDİ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı