Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 06:55
 
BERAT ALBAYRAK '' AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI '' DEDİ. BAKANLIKTAN İSTİFA ETTİ
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.
SİYASET Haberi
BERAT ALBAYRAK '' AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI '' DEDİ. BAKANLIKTAN İSTİFA ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram hesabından istifa ettiği yönünde bir paylaşım yapıldı.

Yapılan paylaşımda sağlık sorunlarının gerekçe gösterildiği açıklandı.

Ancak, Berat Albayrak'ın Instagram hesabından yapılan bu paylaşım sonrası ne Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan ne de herhangi bir resmi makamdan açıklama gelmedi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Kamuoyunun dikkatine 
Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım. 
Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir. 
Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur. 
Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun. 
Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hanıdolsun. 
Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakimrden ayırmasın. Sonumuzu hayreylesin.

BBC: Bakanlık yetkilisi Berat Albayrak'ın istifasını doğruladı

BBC Türkçe'ye konuşan Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilisi, Albayrak'ın istifasının doğru olduğunu açıkladı.

Aynı yetkili, istifanın kabul edilip edilmediğine yönelik soruya, henüz belli olmadığı cevabını verdi.

Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Temmuz 2018 tarihinde getirilmişti.

Bloomberg'in Albayrak'ın istifasına ilişkin yaptığı haberde, iki bakanlık sözcüsüyle konuşulduğu, hesabının doğruluğunun onaylandığı ancak istifa kararının henüz teyit ya da inkar edilmediği ifade edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BERAT, ALBAYRAK, '', AT, İZİ, İT, İZİNE, KARIŞTI, '', DEDİ., BAKANLIKTAN, İSTİFA, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı