Haber Detayı
04 Mayıs 2021 - Salı 14:30
 
BAKANLIK AÇIKLADI KAÇ KİŞİYE MUAFİYET BELGESİ VERİLDİ
İçişleri Bakanlığı tarafından 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanan tam kapanmada 7 milyon 30 bin 446 kişiye çalışma izni muafiyet belgesi verildi.
- Haberi
BAKANLIK AÇIKLADI KAÇ KİŞİYE MUAFİYET BELGESİ VERİLDİ

Bakanlığın resmi sayfasından yapılan bilgilendirmede ayrıca şu ifadeler yer aldı:  Tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına yönelik şu ana kadar e- devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e- başvuru sisteminden 7 milyon 30 bin 446 “çalışma izni muafiyet” belgesi düzenlenmiştir. Koronavirüs tedbirleri kapsamında; 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan "tam kapanma sürecine" devam edilmektedir. Tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına yönelik şu ana kadar e- devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı e- başvuru sisteminden 7 milyon 30 bin 446 "çalışma izni muafiyet" belgesi düzenlenmiştir. Muafiyet kapsamında olduğu halde sistemsel yoğunluk nedeniyle e-başvuru sisteminden "çalışma izini muafiyet" belgesi alınamadığı durumlarda, işveren ve çalışanların taahhütlerinin ve imzalarının bulunduğu, manuel doldurulan çalışma izni muafiyet formları, 7 Mayıs Cuma günü saat 24.00'e kadar geçerli olacaktır.

Tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamında olmadığı halde çalışma izni belgesi düzenleyenlere ve diğer tedbirlere yönelik denetimlere ülke genelinde 9 bin 572 uygulama noktasında 99 bin 160 personel ile devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKANLIK, AÇIKLADI, KAÇ, KİŞİYE, MUAFİYET, BELGESİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı