Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 08:38
 
BAKAN SOULU'DAN VALİ DAĞLI İLE GÖRÜŞTÜ SÜLEYMAN SOYLU'DAN KESİN TALİMAT
Samsun Valisi Zülkif Dağlı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Başkanlığında, videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına katıldı.
SAĞLIK Haberi
BAKAN SOULU'DAN VALİ DAĞLI İLE GÖRÜŞTÜ SÜLEYMAN SOYLU'DAN KESİN TALİMAT

İçişleri Bakanı Soylu başkanlığında Samsun ve 81 il valisi, il emniyet müdürleri, il jandarma komutanları ve sahil güvenlik bölge komutanları ile "Koronavirüs Değerlendirme" toplantısı yaptı. Samsun Valisi Zülkif Dağlı da videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs vakalarının rekor kırdığı günde dikkat çeken bir talimat verdi. Soylu, koronavirüs kapsamında valiliklere gönderilen genelgeye tereddütsüz şekilde uyulmasını istedi.

 

DENETİMLER 7/24 ESASINA GÖRE ARTIRILACAK

Toplantıda illerde salgının seyri, salgının önlenmesine yönelik alınan son tedbirler, koronavirüs denetimleri ile güvenlik alanında dönemsel gelişmeler ele alındı.Bakan Soylu, illerde denetim faaliyetlerinin 7/24 esasına göre hayatın her alanında artırılmasını, önümüzdeki süreçte özellikle pazaryeri, AVM, toplu ulaşım araçları gibi vatandaşların yoğun olduğu yerlerde denetimlerin yoğunlaştırılmasını, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak ve meydanlarda sigara içilmesini yasaklayan genelgeye tereddütsüz uyulmasını istedi.

"KADES" UYGULAMASI İÇİN 1 MİLYON HEDEFİ

Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, uygulamaya konulan "eylem planı" ile "koordinasyon planı" çerçevesinde 2020 yılı başından itibaren İçişleri Bakanlığınca alınan yeni tedbirler ve bu tedbirlerin sonuçlarını değerlendiren Bakan Soylu, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında hayata geçirilen KADES uygulaması ile ilgili illerde kadınlara bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetlerin artırılmasını, 620 bin civarında olan uygulamayı indiren kişi sayısının bu yıl sonuna kadar 1 milyon hedefine ulaşmasını istedi.

SALGINDAKİ SON DURUM

Sağlık Bakanlığı'nın 24 Kasım'da açıkladığı 24 saatlik koronavirüs verilere göre; 7381 yeni hasta tespit edildi, vefat sayısı ise 161 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 672, toplam hasta sayısı ise 460 bin 916 yükseldi.İçişleri Bakanı Soylu, koronavirüs genelgesine tereddütsüz uyulması talimatı verdi

GÜNLÜK İYİLEŞEN HASTA SAYISI 3678 OLDU

Dün tedavisi tamamlanan 3678 hastanın daha taburcu olmasıyla toplam iyileşen hasta sayısı 381 bin 569 yükseldi. Toplam test sayısı 17 milyon 568 bin 973, ağır hasta sayısı ise 4543 yükseldi. Hastalarda zatürre oranı da yüzde 3,4 oldu.

GÜNLÜK HASTA VE VEFAT SAYISI YİNE REKOR KIRDI

Türkiye'de dün, koronavirüsün ilk görüldüğü 11 Mart'tan bu yana en fazla hasta ve vefat sayısının görüldüğü gün olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, SOULU'DAN, VALİ, DAĞLI, İLE, GÖRÜŞTÜ, SÜLEYMAN, SOYLU'DAN, KESİN, TALİMAT,
Yorumlar
Haber Yazılımı