Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 07:35
 
BAKAN KOCA: SAMSUN'DA HASTANELERİN SON DURUMU
Dün Samsun'u ziyarete gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca il genelinde yapımı devam eden ve ihalesi tamamlanan hastane projeleri hakkında açıklamada bulundu.
SAĞLIK Haberi
BAKAN KOCA: SAMSUN'DA HASTANELERİN SON DURUMU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Samsunlu vatandaşların merakla beklediği Samsun Şehir Hastanesinin ihalesinin gerçekleştiğini yakında temelinin atılıp inşaatının başlayacağını dile getirdi.

SAMSUN'DA YAPIMI SÜREN HASTANELERİN SON DURUMU

Hastanelerde yaşanan son durum hakkında Bakan Koca, "Cumhurbaşkanımızın hayalim dediği şehirleri bir bir gerçekleştiriyoruz. Samsun’a ve çevre kentlere hizmet verecek şehir hastanesinin ihalesinin yapıldı, yakında temeli atılıp inşaatı başlayacak. Bu hastane gurur vesilesi ve şehrin nişanesi olacaktır. Samsun Tekkeköy Devlet Hastanesinin inşaatına devam ediyoruz. Samsun Vezirköprü Devlet Hastanemizi, Kavak Devlet Hastanemizi ve 19 Mayıs Devlet Hastanemizi bu yıl tamamlayıp milletimizin hizmetine sunacağız. Samsun Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin ihalesi ve yer teslimi yapıldı, 2021 yılında tamamlamayı hedefliyoruz" bilgilerini verdi. SAĞLIK ÇALIŞANI ALIMI YAPILACAK Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanı alımıyla ilgili ise, “Sağlık çalışanı alımıyla ilgili bir çalışma yapılıyor. Bu dönemde açılan hastaneler oldu ve açılacak hastaneler de var. Önümüzdeki 1-2 hafta içinde alınabilecek personelin ne kadar olacağı, ne zaman alınması gerektiğiyle ilgili bir açıklama olacak. Çok uzak değil. Yani bu yıl alım için çıkmış olacağız" şeklinde konuştu

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, KOCA:, SAMSUN'DA, HASTANELERİN, SON, DURUMU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı