Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 08:37
 
BAKAN KOCA AÇIKLADI 85 YAŞ ÜSTÜ AŞILAMA BUGÜN BAŞLIYOR
Sağlık Bakanı Koca, "Bilim Kurulumuzun yaptığı değerlendirmeyle yarından itibaren 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır" dedi.
SAĞLIK Haberi
BAKAN KOCA AÇIKLADI 85 YAŞ ÜSTÜ AŞILAMA BUGÜN BAŞLIYOR

Samsun haber - Samsundan haberler

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilim toplantısının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Sağlık Bakanı Koca, "Bilim Kurulumuzun yaptığı değerlendirmeyle yarından itibaren 85 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır" dedi.

1 MİLYONDAN FAZLA VATANDAŞIMIZ AŞILANDI

Bilim Kurulu toplantısında aşı ile ilgili gelişmelerin ele alındığını söyleyen Bakn-an Koca,  “Şu ana kadar yapılan aşı programı kapsamında 1 milyondan fazla vatandaşımız aşılanmış bulunmaktadır. Aşı programının 1. aşaması bildiğiniz gibi sağlık çalışanlarımızla başladı ve 980 binden fazla sağlık çalışanı aşı oldu. Salı günü itibariyle de huzurevlerinde ve bakım evlerinde kalan vatandaşlarımızla bu vatandaşlarımızın bakımında görev alan personelin aşılanmasına başlandı. Ayrıca 90 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın da aşılanmasına dün itibariyle başlandı. 90 yaşından büyük vatandaşlarımız için sağlık ekipleri evlerine giderek aşı uygulamasını yaptılar. Aşılama kapasitesinin her geçen gün artacağını bilmenizi isterim” dedi.

85 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR EVLERİNDE AŞI OLACAKLAR

85 yaş üstü vatandaşlara aşılamanın bugün(21 Ocak Perşembe) başlayacağını söyeleyen Bakan Koca, şunları kaydetti: “85 yaş üzerindeki vatandaşlarımız da evlerinde aşı olacaklar. Evlere aşı için giden ekibimizde hekim ve uzman sağlık personeli tam teçhizatlı olarak hazır bulunmaktadır. Aşı uygulama süresini artırsa da bu gruptaki vatandaşlarımız için en uygun şartlarda aşı yapılmasından yanayız. Tüm dünyada aşı programlarını yürüten ve başlatmaya çalışan ülkeler doğru tedarik planlaması yapmaya çalışmaktadır. Biz de vatandaşlarımız için bir tedarik ve aşı programı planlamasını erkenden yaptık. Aşı programımızdaki hedef gruplara göre aşı uygulaması ile uyumlu olarak tedarik planlaması yapıldı ve bu programa uygun olarak uygun dozlarda aşı tedarik edilmektedir. Her bir aşamada aşı programına ara vermeden sürekli aşılama yapılabilecek bir plan çerçevesinde aşı lojistiği devam edecektir. Mümkün olan en kısa sürede en çok vatandaşımızın aşıya ulaşmasını temin edebilmek için tüm şartları zorluyoruz.

Yaşadığımız devirde bilgiye ulaşmanın kolaylığı yanında gerçek dışı bilgilerin yayılımı da çok yüksek hızda gerçekleşmektedir. Yanlış ve yönlendirici bilgilere itibar etmemenizi, resmi açıklamalarımızı takip etmenizi rica ederim.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, KOCA, AÇIKLADI, 85, YAŞ, ÜSTÜ, AŞILAMA, BUGÜN, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı