Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 13:53
 
AŞILAMA TAMAMLANANA KADAR YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMELİDİR
Samsun Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Onur Gündüz ''Aşılama tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmeli ve yüz yüze eğitimin devamı için tüm eğitim çalışanlarının zaman kaybedilmeden aşılanması son derece önemlidir'' dedi.
EĞİTİM Haberi
AŞILAMA TAMAMLANANA KADAR YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMELİDİR

Samsun haber - Samsundan haberler 

 

Covid-19 nedeniyle birçok öğretmenimizin,  öğrencimizin ve vatandaşımızın sağlık sorunları yaşadıkları hatta vefatla sonuçlanan süreçlerin yaşandığı bilinmektedir.  

Eğitimin yüz yüze yapılması gerektiği açıktır fakat evrensel, anayasal, yasal ve sonucunda insani bir hak olan sağlık ve yaşam hakkını tehlikeye atacak uygulamaların sonlandırılması riskin minimize edilmesi gerekir.

Yüz yüze eğitimin devamı için tüm eğitim çalışanlarının zaman kaybedilmeden aşılanması son derece önemlidir.

2 Mart 2021 tarihi itibariyle sürecin İl Hıfzıssıhha Kurulları kararlarına göre yürütülmesine karar verilmiş ve valilikler ile diğer kurumlara iletilmiştir. Ancak, gelinen noktada, eğitim emekçilerini aşılamadan yüz yüze eğitim kararı veren MEB, bu yolla hem eğitim emekçilerinin canını hiçe saymış, hem de öğrencilerin birbirlerine ve evlerine virüs taşıma ihtimalini görmezden gelerek toplum sağlığını tehlikeye atmıştır.

Eğitim-İş olarak mevcut şartlarda verilen yüz yüze eğitim emirlerinin gerekli şartların sağlanamamasına ve aşılama sürecinin tamamlanmamasına bağlı olarak hukuka aykırı olduğunu vurguluyor, Valiliklere iletilmek üzere okullara vereceğimiz dilekçe ile

-Eğitim ve Bilim İşgörenlerine yönelik aşılamanın bir an önce tamamlanması ve bu konuda bilgilendirilmeyi,

-İllerdeki eğitim öğretim süreci ile ilgili karar verme merci olan Vali başkanlığındaki İl Hıfzıssıhha Kurulunca aşılama işlemi ile aşı etki süreci ve pandemiye ilişkin alınması gereken tedbirler tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesini talep ediyoruz.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AŞILAMA, TAMAMLANANA, KADAR, YÜZ, YÜZE, EĞİTİME, ARA, VERİLMELİDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı