Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 10:45
 
AK PARTİ İL BAŞKANI ERSAN AKSU'' ESNAF MEMNUN'' DEDİ. TEPKİLER GECİKMEDİ
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan destek paketinin esnaflar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi. Bu açıklamaya ise tepkiler gecikmedi.
SİYASET Haberi
AK PARTİ İL BAŞKANI ERSAN AKSU'' ESNAF MEMNUN'' DEDİ. TEPKİLER GECİKMEDİ

 

Pandemi sürecinde alınan tedbirler karşısında esnafın mağduriyet yaşamaması için devletin tüm gücüyle seferber olarak desteğini gösterdiğini vurgulayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu "Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, salgın sürecinin en başından itibaren başarılı çalışmalar ortaya koymaya devam ediyor. Devletimiz ilgili tüm kurumlarıyla 83 milyon vatandaşımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için seferber oldu. Bilindiği üzere daha önce Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında çeşitli sektörler ve vatandaşlarımız için bir çok destek paketi hayata geçirilmişti. Son olarak ise Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan müjdeyi verdi ve esnaflara sağlanacak kira desteği ile gelir kaybı destek paketini açıkladı.

 


Bu kapsamda Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun'da salgından doğrudan etkilenen esnaflarımıza üç ay süreyle ayda 1.000 lira destek ödemesi yapılacak. Ayrıca belirlenen şartları taşıyan ve iş yeri kira olan esnafımıza yine üç ay süreyle aylık 750 lira kira desteği sağlanacak. Önümüzdeki 3 ay boyunca hibe olarak verilecek toplam 5 milyar lira destek ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi şehrimizde de esnaflarımıza can suyu olacak. Esnaf destek ödemesinden Samsun'da taksi, dolmuş, servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi pek çok kesim 3 ay süreyle faydalanabilecek. Açıklanan yeni destek paketi esnaflarımızı çok mutlu etti."

 

SAĞLAM ADIMLARLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ 

 

AK Parti olarak her daim milletin yanında olduklarını belirten Başkan Aksu, "Salgın tüm dünyada hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Pek çok ülkenin ne tür zorluklar yaşadığına hepimiz şahidiz. Ancak Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, bu süreçte yaptığı çalışmalarla fark yaratıyor. İnşallah salgın sürecini alınan tedbirlerle başarılı şekilde atlatıp, yolumuza daha güçlü adımlarla devam edeceğiz. Bu konuda kararlıyız. Vatandaşlarımızın da, aşı kullanımına kadar daha dikkatle Temizlik Maske Mesafe kurallarına riayet etmelerini bekliyor ve rica ediyorum. Samsun olarak tüm hemşehrilerimizle birlikte başaracağız" dedi.

 

AÇIKLAMAYA TEPKİLER GECİKMEDİ

 

Samsun Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Savaş Kiraz, esnafların memnun olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'ya "Esnafları birlikte gezelim hangi esnaf memnun gösterin. Ben Sayın İl Başkanına sormak isterim bu memnun olan esnaf camiası kim?" dedi.

 

Başkan Kiraz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

"Ben Sayın İl Başkanına sormak isterim bu memnun olan esnaf camiası kim? Hangi camia çok memnun? Ne zaman hangi esnaf camiası sizi aradı da biz çok memnunuz dedi? Bu memnunluğun oranı ne? Size göre bir TESK Başkan Vekili, bir SESOB Başkan Vekili, bir Oda Başkanı olarak bizler doğruyu konuşmuyor muyuz? Müsait olursanız buyrun birlikte gezelim esnafı. Biz size mutsuz esnafı gezdirelim. Sizde bize şu çok memnun esnaf camiasını gezdirin. Pandemide para kazanan bir iki esnaf camiası olabilir. Ama esnaf çok memnun diye genelleme yapmak çok iddialı bir laf."

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, İL, BAŞKANI, ERSAN, AKSU'', ESNAF, MEMNUN'', DEDİ., TEPKİLER, GECİKMEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı